• stadion_1000px.jpg
  • slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg
  • hostel_1000px.jpg

SPA w Parku Wodnym (I piętro) otwarte jest :

pon. - pt.: 16:00 - 21:45

sob. - nd.: 14:00 - 21:45

 

Sauna przy basenie sportowym (parter) czynna jest:

pon. - pt.: 6:00 - 8:00 i 16:00 - 21:45

sob. - nd.: 8:00 - 21:45

 

W ofercie SPA znajdują się:

Sauna fińska

To sauna o względnie niskiej wilgotności powietrza, a temperatura wynosi 75 – 110° C. Jest to zabieg fizykalny stosowany do celów higienicznych, leczniczych oraz przede wszystkim do odnowy biologicznej organizmu.
Kąpiel w saunie to połączenie zabiegu przegrzewania ciała przy zastosowaniu suchego gorącego powietrza z następującym po nim zabiegiem ochładzania ciała zimnym powietrzem i zimna wodą.

Sauna turecka

Inaczej nazywana jest sauną parową lub łaźnią turecką. Optymalna temperatura łaźni parowej to 40-50° C, zaś wilgotność powietrza 100%. Głównym celem pobytu w takiej łaźni jest oczyszczenie ciała. Para wodna wytwarzana jest przez generatory umieszczone przy podłodze. Para może być wzbogacana olejkami eterycznymi lub aromatami ziołowymi. Niższa temperatura powoduje, że w saunie parowej można przebywać dłużej niż w saunie suchej, ale również należy ciało schładzać zimnym prysznicem. Kąpiel w łaźni parowej pobudza czynności wydzielnicze skóry pobudzając ją do wydzielania szkodliwych produktów przemiany materii i toksyn. Para wodna wnika głęboko w skórę i nawilża ją. Łaźnie parowe najczęściej występują w kompleksach odnowy biologicznej, a ich wystój często przypomina starożytne termy. W większości łaźni stosowane są marmurowe posadzki, ławy i leżaki oraz wanny i baseny wykonane z mozaik. Najważniejszą częścią łaźni tureckiej jest gorące pomieszczenie, które w swoim centrum zawiera ogrzewaną kamienną platformę. Kąpiel w łaźni hammam rozpoczyna się od rozgrzania ciała, doprowadzając je do potów, leżąc lub siedząc na ławach przez około 15-20 minut. Ten sam efekt można osiągnąć korzystając z gorących strumieni wody.

Zalecenia dla korzystających z sauny:

- Jedno wejście do sauny powinno trwać ok. 5-15 minut,jest to czas wystarczający do ogrzania się i dostatecznego wypocenia, zaś całkowity czas nie powinien przekraczać 30 minut dziennie  np. 2×15 min. lub 3×10 min.         
- Przed wejściem do sauny należy starannie obmyć ciało pod prysznicem i dokładnie się wytrzeć, gdyż kropelki na skórze mogą poparzyć ( dotyczy sauny suchej).    
- W saunie należy rozłożyć ręcznik pod całą powierzchnię ciała. Należy położyć się  na dolnej lub górnej ławce lub usiąść w swobodny sposób ( intensywne, ale krótsze ogrzewanie mniej obciąża serce i krążenie).    
- Po wyjściu z sauny należy schłodzić ciało zimnym prysznicem, chłodzenie ma na celu wywołanie skurczu naczyń krwionośnych, poprawiając ich wydolność ( chłodzenie ciała należy zacząć od stóp, nóg i dalej w kierunku serca).
- Po zabiegu zaleca się wypoczynek w pozycji siedzącej lub leżącej ( ok. 10 – 15 minut).
Zdrowy człowiek może korzystać z sauny 2 – 3 razy w tygodniu z sauny parowej i 1-2 razy z sauny suchej oraz po 1 wejściu dla dzieci od 3 do 12 lat. Po pobycie w saunie należy pamiętać o uzupełnieniu płynów, najlepiej w formie wody mineralnej.

Grota solna 

Groty Solne to nowoczesna metoda zastosowania terapeutycznych możliwości soli w celach profilaktyki i ochrony zdrowia. Powietrze, które wypełnia grotę solną jest nasycone mikroelementami i minerałami. Cechuje się wyjątkową czystością i pozbawione jest bakterii. Seans spędzony w takiej grocie jest porównywalny do kilku dni pobytu nad morzem. Naturalny jonizator jakim jest sól sprawia że grota wypełnia się naładowanym ujemnie ładunkiem jonów.
Tak specyficzny mikroklimat, spotykany jest tylko nad morzem w posztormową pogodę. Wizyta w grocie to dobry sposób na szybki relaks po wyjściu z pracy czy nawet w środku pełnego obowiązków dnia. Ściany niewielkiego pomieszczenia wykładane są blokami kryształów soli. Szczególny komfort wnętrza zapewniają wygodne fotele i łagodne oświetlenie. Solne lampy, które podkreślają naturalne, mineralne zabarwienie soli. Podłoga pokryta jest kryształkami, a sufit stanowią utworzone ze specjalnej masy sople. Całość prezentuje się niczym wypełniona stalaktytami naturalna jaskinia. Temperatura panująca we wnętrzu utrzymuje się na stałym poziomie, niewiele przekraczającym 20°C, a wilgotność nie przekracza 45 procent. Z terapii solnej mogą korzystać wszyscy, bez ograniczeń wiekowych. Szczególnie polecana jest osobom starszym, dzieciom ( również niemowlętom) jak i kobietom w ciąży.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  22

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  0

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz