• hostel_1000px.jpg
 • parkwodny_1000px.jpg
 • stadion_1000px.jpg
 • lodowisko_1000px.jpg

Zapraszamy do korzystania ze Stadionu Miejskiego !!!

Cennik korzystania z usług stadionu miejskiego

Oferta najmu sali konferencyjnej

Do 1925 r. Łomża nie posiadała boiska na którym można rozgrywać mecze. Mecze były rozgrywane przez wojskowych na terenie jednostki, a od 1923 r. w Łomżycy. Łomżyńska młodzież korzystała z boisk przyszkolnych, natomiast piłkarze rozgrywali mecze na słynnych nadnarwiańskich łąkach zwanych pulwami. W 1925 r. obiekt 33 Pułku Piechoty został poddany modernizacji, tzn wykonaniu płyty boiska do gry w piłkę nożną i zawodów lekkoatletycznych, dodatkowo wybudowano bieżnię. Uroczyste oddanie stadionu uhonorowano wręczeniem sztandaru, który ufundowali mieszkańcy miasta i Sejmiku Powiatu Łomżyńskiego. Uroczystość ta odbyła się w 14 sierpnia 1925r. czyli w dniu święta Pułku Piechoty. Na owej uroczystości swoją osobą zaszczycili nas przedstawiciele władz państwowych, z ówczesnym prezydentem RP na czele – Stanisławem Wojciechowskim. W dniu uroczystości odbył się mecz pomiędzy łomżyńskim 33 Pułkiem Piechoty a 42 Pułkiem białostockim. Mecz zakończył się z wynikiem 7 :1 dla gości. Zaistnienie ŁKS-u, którego członkami byli głównie sympatycy 'lewicowi', przyczyniło się do tego, że kościół pobudował ogrodzone boisko przy szosie obwodowej na zapleczu cmentarzy(przy dzisiejszej ulicy Władysława Sikorskiego) obok drogi prowadzącej na Zawady. W między czasie zorganizowano endecki klub sportowy, z siedzibą przy Związku Młodzieży Akademickiej. Ten ruch spowodował odpowiedź sił sanacyjnych w formie budowy stadionu, po to aby pozyskać młodzież akademicką. Dzięki takiej politycznej rywalizacji skorzystało najwięcej łomżyńskie piłkarstwo.


W 1932r. dzięki dowódcy 18 DP- generała Młota - Fijałkowskiego, został powołany komitet budowy stadionu, któremu przewodniczył generał. Stadion został zlokalizowany nad Narwią na gruntach spalonego tartaku państwowego, które uprzednio wykupiła Rada Miejska. Piłkarze ŁKS-u jak przystało na prawdziwych fanatyków sportu, nie mogąc się doczekać rozgrywek, pomagali w budowie stadionu w ramach prac społecznych. Przy budowie zatrudnieni zostali także bezrobotni, których wspomagali żołnierze. Oprócz boiska głównego na obiekcie znajdowała się także płyta treningowa, 400- metrowa bieżnia, 5 kortów ziemnych, boisko do koszykówki i siatkówki, hala gimnastyczna, strzelnica, basen pływacki, a także przystań wioślarska. W ten oto sposób powstał jeden z najpiękniejszych a tym samym najnowocześniejszych obiektów sportowych w przedwojennej Polsce

W czasie wojny stadion uległ zniszczeniu. Piłkarze , którzy przeżyli zaczęli znowu grać, ale pod nazwą OMTUR, potem zmieniając nazwę m.in. na : Kolejarz, Budowlani, Start, aż powrócili do pierwotnej nazwy ŁKS. Pod koniec lat 50 zaczęto remontować, a raczej odbudowywać stadion. W późniejszym czasie powstała trybuna z miejscami siedzącymi od ulicy Zjazd, początkowo kibice siedzieli na drewnianych ławeczkach, które z czasem zamieniono na plastikowe krzesełka.

Od kilku lat trwa modernizacja stadionu podzielona na etapy. W latach 2006-2007 podczas I etapu wybudowano trybunę od strony rzeki, sektor dla gości i zmodernizowano murawę. Od lipca 2009 roku trwa II etap, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Prace modernizacyjne obejmują m.in. budowę budynku zaplecza sportowego z szatniami, zadaszonych trybun na 1760 miejsc, trybuny dla VIP-ów, 8-torowej bieżni z urządzeniami lekkoatletycznymi, kortów tenisowych o nawierzchni z trawy syntetycznej oraz oświetlenia płyty boiska głównego.

Od stycznia 2010 r. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest administratorem tego obiektu. Wykonywane są wszystkie niezbędne prace pielęgnacyjne, mające na celu utrzymanie całej infrastruktury Stadionu Miejskiego i tak np.:

  • skaryfikacja czyli nacinanie traw przyspieszający jej wzrost
  • nawożenie zgodnie ze schematami nawożenia płyt trawiastych
  • szczotkowanie
  • dosiew wgłębny
  • wałowanie
  • prewencyjne zwalczanie chwastów poprzez opryski płynami chwastobójczymi

 

Boiska koszone są kosiarką wrzecionową oraz traktorową samobieżną 2 razy w tygodniu. Murawy podlewane są w zależności od potrzeb programowanymi elektronicznie zraszaczami. Systematycznie czyszczone są rynienki odprowadzające wodę z płyty głównej. Boiska po meczach mistrzowskich są reperowane oraz sprzątane są trybuny i myte krzesełka. Przed meczami wytyczane są linie boiskowe poprzez malowanie białą farbą.

MOSiR dba również o infrastrukturę pozaboiskową kosząc co 2 tygodnie wały znajdujące się dookoła boisk.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz

Zapisz