Bezkonkurencyjne okazały się młode koszykarki Uczniowskiego Klubu Sportowego 4 Łomża podczas VII Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki UKS 4 Łomża CUP 2019 o Puchar Prezydenta Miasta Łomża. Podopieczne trenera Marcina Piotrowskiego z kompletem zwycięstw stanęły na najwyższym stopniu podium.

W zawodach wystartowały cztery drużyny. Łomżanki pokonały kolejno UKS Orkan Zambrów 75:5, UKS 3 Ełk 41:40 oraz UKS Nenufar Ełk 40:17. Do Łomży trafił też tytuł najlepszej zawodniczki turnieju. Zdobyła go kapitan zespołu Maja Sierzputowska. Najlepszą zawodniczką UKS 4 Łomża została Oliwia Cwalina.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski. Puchary, zaś medale zawodniczkom wręczył dyrektor Miejskiego Sportu i Rekreacji w Łomży Andrzej Modzelewski.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni, że zawsze możemy liczyć na pomoc tych osób. Bez tego wielu przedsięwzięć nie udałoby się nam zrealizować – mówi trener drużyny i nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży Marcin Piotrowski.