23 czerwca na kompleksie sportowym „Moje boisko Orlik 2012” znajdującym się przy ul. Katyńskiej 3 rozegrane zostały decydujące spotkania w ramach IX sezonu Miejskiej Ligi Piłki Nożnej MOSiR Łomża. Tytuł Mistrza Miejskiej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2018/2019 wywalczyła drużyna KS Biel Sonarol Jeziorko

Najwięcej emocji związanych z końcową klasyfikacją było w pierwszej lidze. Przed ostatnią kolejką, aż trzy drużyny miały możliwość spadku na przedostatnie miejsce, które zobowiązuje do udziału w barażach. Niespodziewanie drużyna Trójkąta wywalczył remis z dobrze dysponowaną ekipą BM Danex, a Demed pokonał byłego już vice-mistrza (tj. Dobroplast) 3:2. Takie rozstrzygnięcia stawiały w trudnej pozycji zawodników BTS Szymańscy, którzy aby zagwarantować sobie utrzymanie w I lidze, musieli przynajmniej zremisować z drużyną KS Biel Sonarol Jeziorko. Niestety, ponownie okazało się, że zawodnicy z Jeziorka w tym sezonie całkowicie zdominowali rozgrywki Miejskiej Ligi Piłki Nożnej MOSiR Łomża, zwyciężając 4:2 i tym samym przypieczętowali zdobycie drugiego z rzędu tytułu mistrzowskiego. Drugie miejsce zajęła drużyna UniGlass, a brązowy medal wywalczyła ostatecznie drużyna Góralczyk Team. Bezpośredni awans do I ligi wywalczył zespół DeSeniors, a w barażach spotkają się drużyny BTS Szymańscy (IX miejsce w I lidze) i Budownictwo Szydlik (II miejsce w II lidze).

Najlepszym bramkarzem I ligi wybrany został zawodnik UniGlass-u Damian Narewski, tytuł najlepszego strzelca powędrował do Pawła Szymczyka grającego na co dzień w Orły Zbójna, który strzelił 37 goli. Najlepszym zawodnikiem sezonu 2018/19 został wybrany Marcin Sawko z drużyny KS Biel Sonarol Jeziorko. Natomiast w II lidze nagrodami indywidualnymi wyróżniono Jana Karwowskiego (Najlepszy bramkarz – Kuguar), Sebastiana Laskowskiego (Najlepszy zawodnik – Wiźniacy) oraz Marcina Makowskiego, który zdobycie korony króla strzelców przypieczętował hat-trickiem w spotkaniu DeSeniors- Don Team.

W uroczystości zakończenia rozgrywek wziął udział Przewodniczący Rady Sportu przy Prezydencie Łomży Pan Andrzej Wojtkowski, Koordynator rozgrywek MLPN MOSiR Łomża Kamil Walczyk oraz wieloletni sympatyk i miłośnik rozgrywek Pan Bernard Szymański, którzy dokonali oficjalnej dekoracji najlepszych drużyn i zawodników. Tym samym końca dobiegł IX już sezon rozgrywany pod patronatem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży, w którym rozegrano 180 spotkań, w których rywalizowało blisko 500 zawodników z Łomży i okolic. Nim rozpocznie się jednak X, jubileuszowy sezon MLPN czekają nas jeszcze emocje związane z barażami i Pucharem ligi. Raz jeszcze gratulujemy wszystkim zawodnikom tegorocznych sukcesów i życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie !