• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

To już kolejna edycja tej wyjątkowej imprezy, która w Łomży zrzeszyła Polonię z różnych stron świata. Przez kilka dni na wielu obiektach sportowych Łomży trwały zmagania, w których brali udział młodzi sportowcy z 7 krajów: Łotwy, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Rumunii, Irlandii oraz Polski.

 

Polonijni goście zmagali się w takich konkurencjach jak: lekkoatletyka, pływanie, szachy, strzelectwo, tenis stołowy, piłka nożna. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji był współorganizatorem zawodów pływackich, które odbyły się w środę 27 czerwca na Pływalni przy ulicy Niemcewicza, a dzień wcześniej udostępnił Stadion przy ulicy Zjazd na czas zawodów lekkoatletycznych. Duch sportowej walki i koleżeńska życzliwość towarzyszyły zawodnikom przez cały czas igrzysk. W tym roku na pamiątkę 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 600-lecia nadania praw miejskich Łomży został zorganizowany bieg o dystansie 1918 m na bieżni przy Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży.

 

Wszyscy zwycięzcy XVIII Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły otrzymali puchary, medale i dyplomy.  Uroczystość uświetniły występy artystyczne. W ceremonii zakończenia igrzysk uczestniczył prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Pogratulował on zwycięzcom, podkreślając jednocześnie, że są nimi wszyscy, którzy stanęli w szranki sportowej rywalizacji. Na zakończenie Hanka Gałązka- Prezes stowarzyszenia „Wspólnota Polska” podziękowała wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji i prawidłowego przebiegu wydarzenia.

 

Foto: MOSiR Łomża, lomza.pl oraz XVIII Igrzyska Polonijne Młodzieży Szkolnej.

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  0

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.