• slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • hostel_1000px.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • stadion_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg

Od 2016 roku mieszkańcom Łomży, którym urodziło się dziecko, przysługuje samorządowe becikowe w wysokości 500 zł oraz wyprawka dla noworodka. W pierwszym roku był to komplet ubranek, w tym są to kocyki z logo miasta i napisem „100% szczęścia”. W 2018 roku zostanie ona rozszerzona o dodatkowe elementy związane z 600-leciem nadania Łomży praw miejskich: jubileuszową monetę i kartę rodzinną na basen.

 

Prezydent Mariusz Chrzanowski podkreśla, że wbrew powszechnym opiniom o zmniejszającej się liczbie mieszkańców Łomży, z roku na rok liczba urodzeń w naszym mieście jest coraz większa. W 2016 roku wypłaconych zostało 520 samorządowych becikowych, a w tym roku, tylko przez 11 miesięcy, wydano 576 takich decyzji. - Spodziewamy się, że w całym 2017 roku przekroczymy magiczną liczbę 600 urodzeń – powiedział Mariusz Chrzanowski.

Podczas briefingu prasowego w Parku Wodnym Prezydent poinformował, że również w 2018 roku będzie przekazywane samorządowe becikowe i wyprawka w postaci kocyka. Oprócz logo miasta znajdzie się na nim także logo jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich. - Będziemy również przekazywali także specjalnie wybitą na jubileusz monetę z wizerunkiem księcia Janusza Mazowieckiego oraz kartę rodzinną z pakietem sześciuset minut do wykorzystania dla rodziny w Parku Wodnym lub na pływalni przy ulicy Niemcewicza – mówił Mariusz Chrzanowski podkreślając, że w ten sposób chce promować zdrowy styl życia wśród mieszkańców i zachęcać do aktywności sportowej.

O szczegółach funkcjonowania karty rodzinnej poinformował dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Będzie wydawana ona imiennie jednemu z rodziców lub opiekunowi prawnemu dziecka w Urzędzie Miejskim w Łomży. W ramach karnetu wejście w jednym momencie będzie przysługiwało maksymalnie pięciu osobom, tak aby za jednym razem mogła wejść cała rodzina. Sześćset minut będzie dostępne przez 12 miesięcy, a po ich wykorzystaniu karta przejdzie na własność rodziny, która może ją doładowywać już we własnym zakresie zgodnie z cennikiem – mówił Andrzej Modzelewski dodając, że jest to również wspaniała forma promocji miejskich obiektów sportowych.

Więcej informacji na www.lomza.pl

 

Źródło : www.lomza.pl

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  0

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz

Zapisz
SAPE ERROR: Нет доступа на запись к файлу: /var/www/clients/client0/web4/web/templates/t3_bs3_blank/images/cache/c5f06205ca1fa2ca6a027d7238d851a1/links.db! Выставите права 777 на папку.