W sobotę 11 listopada 2017 r. w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich w godzinach 10:00 - 17:00 rozegrany został Halowy Turniej Piłkarski pod patronatem Rady Miejskiej w Łomży zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży.

W turnieju udział wzięło 10 drużyn z Łomży i okolic, które na co dzień występują również w Miejskiej Lidze Piłki Nożnej MOSiR Łomża. Turniej zorganizowany został z okazji obchodów Święta Niepodległości 11 listopada. Honorowy patronat nad turniejem objęła Rada Miasta Łomży.

Turniej w pierwszej fazie rozgrywany był systemem grupowym, w którym każda drużyna rozegrała po cztery spotkania. Następnie w fazie pucharowej spotkały się najlepsze cztery najlepsze zespoły, po dwa z każdej grupy. W półfinałach zmierzyły się zespoły UNIGLASS z DOBROPLAST i BTS Szymańscy z zespołem KS Biel Sonarol. Po emocjonujących półfinałach przyszedł czas na mecze o III miejsce i o pierwsze. W małym finale spotkały się drużyny Uniglass i BTS Szymańscy. Mecz wygrała reprezentacja Uniglassu i tym samym zajęła III miejsce w turnieju. W finale spotkały się dwie najlepsze drużyny DOBROPLAST i KS Biel Sonarol. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Nie brakowało walki pod bramką oraz efektownych ataków i obron. Ostatecznie 1:0 mecz wygrała drużyna DOBROPLAST i po raz pierwszy została zwycięzcą całego turnieju. Najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik Uniglass – Michał Pardo z wynikiem 10 bramek, najlepszym zawodnikiem okazał się Piotr Caputa z Dobroplastu, natomiast najlepszym bramkarzem został zawodnik Uniglassu - Mateusz Dziedzicki.

Na zakończenie całej imprezy przyszedł czas na wręczenie nagród w postaci pucharów i statuetek, które uczestniczącym w turnieju drużynom wręczał Pan Andrzej Modzelewski Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży. Oprócz Dyrektora MOSiR swoją obecnością zaszczycili nas również Przewodniczący Rady Miejskiej w Łomży – Pan Wiesław Grzymała oraz radny Rady Miejskiej – Pan Andrzej Wojtkowski, którzy również obdarowali zawodników pamiątkowymi pucharami i medalami.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję turnieju już za rok !