IV edycja Triathlonu organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przeszła do historii. Po zaciętej walce zwyciężył Piotr Stefanowski z Białegostoku. Trzy etapy zawodów (pływanie 1,2 km, rower 15 km i bieg 3km.) Piotr pokonał w czasie 51 minut 33 sekundy.

Razem z nim na podium znależli się Michał Utykański z Ełku z czasem 52:14 i Adam Nizio z Białegostoku, który ukończył zawody 2 sekundy po Michale.

Michał Sowa, który wbiegał "jednocześnie"na metę triathlonu z Adamem Nizio ostatecznie zajął 4 miejsce w klasyfikacji OPEN i to on okazał się najlepszym łomżyniakiem . W tej kategorii razem z nim wyróżnienia odebrali Daniel Pupek oraz Dariusz Poreda.

Najmłodszym zawodnikiem zawodów był 13 - sto letni Kacper Omielieńczyk, natomiast najstarszym 63 – letni Zbigniew Zieliński. Najlepszą zawodniczką została Magdalena Kaczko, która ukończyła zawody z czasem 1:04:28.

Do zawodów zgłosiło się 44 zawodników, ostatecznie wzięło w nim udział 32. Najwięcej z Białegostoku i Łomży.

Impreza wystartowała z plaży miejskiej przy moście Hubala. Najpierw śmiałkowie mieli do przepłynięcia odcinek 1200 metrów Narwii. Po wyjściu z wody czekało ich 15 km rowerem (3 pętle). Ostatnim etapem był trzykilometrowy bieg od bulwarów, chodnikiem przy ul. Rybaki do ul. Żydowskiej.

Najlepsi otrzymali od dyrektora MOSiR Łomża Andrzeja Modzelewskiego dyplomy, puchary i atrakcyjne nagrody. Na szyje wszystkich zawodników powędrowały z kolei pamiątkowe medale.

Dzięki sponsorom wśród których znalazły się firmy: Zakład Przetwórstwa Mięsnego JBB Bałdyga, Spółdzielnia Mleczarska OSM Piątnica, Centrum Płyt i Okuć Meblowych Center-Mebel, Szkoła Języków Obcych Linguo, Agencja Reklamowa Logo Sport, Las Vegas Energy Drink, Hurtownia Elektrotechniczna BTS Szymańscy,  Drukarnia Cyfrowa Pro Print, Siłownia Best Gym najlepsi zawodnicy otrzymali wspaniałe nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe upominki.

Partnerami akcji zostali:  Grupa Ratownicza Nadzieja, MPGKiM, MPK Łomża oraz Łomżyński Klub Płetwonurków Podwodny Jeleń. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: portal mylomza.pl, portal wzagiegu.pl, portal naszalomza.pl, Radio Nadzieja oraz Radio Eska.

IV edycja triathlonu objęta została patronatem Prezydenta Miasta Mariusza Chrzanowskiego.