Po 5 miesiącach walki, potu i ogromnych emocji zakończył się VII sezon Miejskiej Ligi Koszykówki, której pomysłodawcą i organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. W ostatniej kolejce zakończonego w niedzielę sezonu, rozegrane zostały spotkania o V, III i I miejsce. W meczu o V miejsce zmierzyły się zespoły Basketoholisc Łomża i Blue Basket. Aby myśleć o wywalczeniu V miejsca Blue Basket musiał odrobić 26 punktową stratę z poprzednich meczów.

Przez całe spotkanie zawodnicy Blue Basket dzielnie walczyli, w IV kwarcie prowadzili już nawet 24 punktami, lecz ostatecznie nie zdołali odrobić strat i V miejsce wywalczyli zawodnicy Basketoholics Łomża. W meczu o III miejsce zmierzyły się drużyny Żubrów Zambrów i XYZ. Obie ekipy miały ogromną ochotę na wywalczenie brązowych medali, co można było zaobserwować na parkiecie. Walki o każdy punkt było co niemiara. Po dwóch kwartach 5-punktową przewagę uzyskał zespół XYZ. Do odrobienia w kolejnych kwartach pozostało im już tylko 9 punktów. I choć w kolejnych minutach drużyna XYZ bardzo ambitnie walczyła do samego końca o jak najlepszy wynik, to ostatecznie zespół Żubrów Zambrów wygrał całe spotkanie 69:58 i tym samym mógł cieszyć się z miejsca na podium. W finałowym meczu spotkały się dwie najlepsze drużyny zakończonego sezonu MLK. Mecz pomiędzy Old Skulls i Met-Plast Kolor Ostrołęka był bardzo ciekawy i z pewnością mógł się podobać licznie zgromadzonej publiczności. Spotkanie obfitowało w wiele efektownych zagrań i bardzo dobrej grze w obronie. Drużyna Old Skulls broniła 12-punktowej przewagi wywalczonej w pierwszym meczu. Ale tego dnia nie było mocnych na zespół z Ostrołęki. I choć Old Skullsi jeszcze doprowadzili do dogrywki, to w samej końcówce spotkania nie byli w stanie zatrzymać zawodników Met-Plast Kolor. Udało im się odrobić 12 punktów i uzyskać przewagę, która pozwoliła cieszyć się z pierwszego tytułu Mistrza Miejskiej Ligi Koszykówki!!!

Po meczu finałowym nastąpiła uroczystość podsumowująca VII sezon Miejskiej Ligi Koszykówki. W klasyfikacjach na najlepszych zawodników sezonu zasadniczego i fazę play off nagrody i statuetki otrzymali: