• stadion_1000px.jpg
  • slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg
  • hostel_1000px.jpg

plakat ze zdjęciem osób grających w boule na zewnątrz

Boule to tradycyjna gra francuska z elementami zręcznościowymi, która dzięki swojej prostocie i dostępności zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Polega ona na dorzucaniu metalowych kul do małej drewnianej kulki, w Polsce określanej jako "świnka". Gra składa się z kilku rozgrywek, w których celem jest umieszczenie swoich bul jak najbliżej świnki. Ta prosta zasada czyni boule grą dla każdego, niezależnie od wieku czy umiejętności.

 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży z radością zaprasza na VI edycję Łomżyńskiego Turnieju Boule, który odbędzie się na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego "Moje Boisko ORLIK 2012" przy ul. Katyńskiej! Wydarzenie odbędzie się w piątek 19 lipca, a start turnieju zaplanowany jest na godzinę 16:00. W zależności od ilości zgłoszeń losowanie grup lub par turniejowych nastąpi o 15:50.

Zasady gry i rozgrywki

Podczas lipcowych rozgrywek będziemy grać "single", czyli mecze jeden na jednego. Każdy zawodnik dysponuje trzema bulami na partię. Partia rozpoczyna się od ustawienia świnki, a następnie gracze kolejno rzucają swoje kule, starając się umieścić je jak najbliżej świnki. Kolejność rzucania zależy od tego, czyja bula w danym momencie jest bliżej świnki i "punktuje".

Zasady uczestnictwa i zapisy

Na Turniej Boule zapisać się może każdy, niezależnie od poziomu wiedzy na temat zasad tej gry. Animator wyjaśni dokładnie zasady rozgrywki w dniu zawodów, więc nie trzeba się martwić o brak doświadczenia. Dzieci oraz młodzież w wieku 6-16 lat muszą zgłosić się do rozgrywek wraz z rodzicem.

 

Zapisy otwarte są do 17 lipca, a w przypadku wolnych miejsc dodatkowo w dniu zawodów. W zgłoszeniu należy podać nazwisko i imię, wiek oraz numer kontaktowy. Zgłoszenia zatytułowane BOULE należy przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona!

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Nie przegapcie okazji, by wziąć udział w tej emocjonującej i integrującej grze, jaką jest boule! Dołączcie do VI Turnieju Boule MOSiR Łomża i spędźcie aktywnie czas w miłej atmosferze.

 

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 86 215 06 05.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  24

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz