• stadion_1000px.jpg
  • slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg
  • hostel_1000px.jpg

grafika z logo Otylia Swim Cup
Mistrzyni olimpijska, dwukrotna mistrzyni świata, pięciokrotna mistrzyni Europy i rekordzistka świata w pływaniu, czyli Otylia Jędrzejczak, może jesienią odwiedzić Łomżę. Trwają starania, aby organizowany przez Fundację Otylii i współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Otylia Swim Cup, czyli prestiżowy turniej pływacki dla dzieci i młodzieży, odbył się w łomżyńskim Parku Wodnym.

 

Otylia Swim Cup organizowany jest od kilku lat. W ostatnich dwóch odbywał się w Warszawie, Lublinie, Opolu i Kaliszu, gromadząc ponad 2000 uczestników. Teraz jest szansa, że zagości do naszego miasta. Pomysłodawcą jest Fundacja DR OTIS, która nawiązała w tej sprawie kontakt z Fundacją Otylii Jędrzejczak i zaprosiła do pomocy w organizacji przedsięwzięcia UKS Butterfly Łomża.

 

Przychylne przedsięwzięciu są władze Łomży. – To niezwykle ciekawa inicjatywa popularyzująca pływanie, które pozytywnie wpływa na wszechstronny rozwój ruchowy dzieci i młodzieży.  Daje też możliwość spotkania się młodym adeptom tej dyscypliny sportu z prawdziwą mistrzynią – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski zapewniając o wsparciu miejskich instytucji w organizacji zawodów.

 

Dwudniowy turniej adresowany będzie do dzieci z niepełnosprawnościami oraz dzieci i młodzieży poniżej 15 roku życia należących do klubów pływackich zrzeszonych w PZP. 

 

Źródło: UM Łomża

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  0

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz