• stadion_1000px.jpg
  • slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg
  • hostel_1000px.jpg

Zawodnicy na boisku po zakończonym spotkaniu, cieszą się z wygranego meczu

W piątek 3 listopada o godzinie 20:00 nieoficjalnie zakończymy rundę jesienną MLPN sezonu 2023/24! Zwieńczeniem tegorocznych rozgrywek będzie spotkanie o Superpuchar MLPN MOSiR Łomża, w którym aktualny mistrz Dobroplast Zambrów zmierzy się ze zdobywcą Pucharu MLPN-Ratowo Piotrowo 2019.

 
Dla obu zespołów jest to pierwsza okazja do walki o trofeum w rozgrywkach powołanych do życia w 2021 roku. Dotychczas dwukrotnie w tym specyficznym „finale” naprzeciw siebie stawały drużyny KS Biel Jeziorko i FC Uniglass, które przez lata dominowały w naszych rodzimych rozgrywkach Miejskiej Ligi Piłki Nożnej.

Zeszły sezon przyniósł jednak zaskoczenie w postaci tryumfatora z Zambrowa. Tym samym Dobroplast ponownie dzierży tytuł Mistrza I Ligi, który utracił po sezonie 2014/15. Piątkowy mecz ma wyraźnego faworyta, którego upatruje się we wspomnianej drużynie Dobroplastu, gdyż ich rywalami będzie drużyna na co dzień rywalizująca na drugim szczeblu rozgrywek.

Drużyna Dobroplastu po dekoracji medalami i trofeami za zakończenie rozgrywek MLPN

Niespodziewany tryumf w rozgrywkach Pucharu Ligi MLPN 2023, pierwsze miejsce w drugiej lidze (na dzień rozgrywania spotkania o Superpuchar), jak i trofea zdobywane w innych, lokalnych turniejach, sprawiają, że z nieznanej nikomu drużyny Ratowo Piotrowo 2019 przeobraża się w czołowy zespół zaplecza naszej mosirowej ekstraklasy.

Spotkanie na pewno zyskuje na kolorycie z racji na różnice w formie prezentowanej przez oba zespoły. Dobroplast Zambrów rozpoczynał sezon 2023/24 z nastawieniem, aby po tytule uzyskanym bez straty punktów obronić mistrzostwo. Droga do tego celu okazała się jednak niezwykle wymagająca, gdyż na półmetku rozgrywek zajmują 7 miejsce z dorobkiem 11 punktów. Ratowo Piotrowo 2019 natomiast zajmuje pierwsze miejsce w tabeli drugiej ligi, ze stratą jedynie 10 bramek w 8 spotkaniach.

Wiele będzie zależało od indywidualnej postawy najlepszych zawodników. W zespole Dobroplastu kolejny niesamowity sezon rozgrywa Eryk Kurzyna (najlepszy zawodnik I ligi w sezonie 2022/23), który na półmetku rozgrywek zgromadził 16 bramek (przewodzi w tabeli strzelców) i cztery asysty. Po drugiej stronie barykady nie ma natomiast jednego lidera, który brałby na siebie odpowiedzialność za strzelanie bramek, jest za to kolektyw. Aż 8 zawodników zdobywało w tej rundzie bramki (najwięcej tj. 4 bramki, zdobył Łukasz Alachanowicz) i tylu też asystowało.

Ucinając wszystkie spekulacje, o tym kto wzniesie trofeum zadecyduje 40 minut, które sędzia rozpocznie w piątkowy wieczór o godzinie 20:00!

Zapraszamy do kibicowania na Orlik przy ulicy Katyńskiej 3 w Łomży!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  8

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  86

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz