• stadion_1000px.jpg
 • slider3.jpg
 • slider2.jpg
 • slider1.jpg
 • parkwodny_1000px.jpg
 • lodowisko_1000px.jpg
 • hostel_1000px.jpg

zdjęcie przedstawiające dzieci - zawodników turnieju piłki nożnej z pucharem w dłoni

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Łomży rozpoczął się w sobotę 8 września o godz. 10.00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Zjazd. W rozgrywkach udział wzięło jedenaście zespołów z rocznika 2013!

 

Na uroczystym otwarciu Michał Wiśniewski Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej oraz Kazimierz Gwiazdowski Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej życzyli uczestnikom udanej rywalizacji! Przez dwa dni młodzi piłkarze rozegrali blisko sześćdziesiąt spotkań w formule każdy z każdym.
 

- Cieszę się niezmiernie z tego, że nasze miasto jest miastem, które stawia na sport. Cieszymy się z sukcesów Łomżyńskiego Klubu Sportowego, ale dumni jesteśmy też z tego, że w naszym mieście odbywają się takie wydarzenia, jak chociażby wczorajszy mecz Polska - Portugalia do lat 20. Kto był wczoraj na stadionie to na pewno widział tę dobrą atmosferę, piękną grę naszych zawodników i możemy być na pewno bardzo zadowoleni z tego, że takie wydarzenia nie omijają Łomżę  - powiedział prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski.

 

Zawodnicy z rocznika 2013 mieli idealną okazję do sprawdzenia swoich umiejętności na boisku  piłkarskim, a także możliwość zintegrowania się z rówieśnikami, którzy specjalnie do Łomży przyjechali z różnych miast.

 

- Turniej podzielony jest na dwie grupy i rozgrywa się zasadą "każdy z każdym" w grupie, potem trzy drużyny wychodzą do grupy finałowej i trzy wychodzą do grupy przegranej. Potem jest klasyfikacja, wszystkie drużyny dostają nagrody, puchary - relacjonował dyrektor MOSiR w Łomży, Andrzej Modzelewski.

 

Udział w wydarzeniu wziął również podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej - Michał Wiśniewski, który podkreślił istotną rolę tego typu wydarzeń, w których mogą wziąć udział dzieci.

 

- Większość młodzieży, takich młodych osób siedzi za komputerem, a widać, że tym chłopcom bardzo się chce. Widać, że już nie mogą się doczekać, kiedy rozpoczną rywalizację, kiedy rozpoczną mecz - czego im wszystkim życzę, bo widać tak jak chwilkę z nimi rozmawiałem w szatni, że większość chce zostać piłkarzami takiej klasy Lewandowskiego. Bardzo mocno trzymam za nich kciuki. Jeśli jednak zdecydują, że kariera piłkarska nie jest dla nich, to zachęcam wszystkich do wstępowania do wojska polskiego - powiedział podsekretarz MON.

 
zdjęcie przedstawiające dyrektora MOSiR, prezydenta Miasta Łomża, wiceprezmiera MON i posła Gwiazdowskiego
 
 
KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
 1. Wisła Płock
 2. MŁKS Łomża I
 3. Gedania Gdańsk
 4. MKS Podlasie Sokołów Podlaski
 5. Akademia Piłkarska Elite
 6. Akademia Piłki Nożnej Łomża
 7. Legionovia Miejski Klub Sportowy
 8. Ostrołęcka Akademia Piłki Nożnej
 9. Klub Sportowy Warmia Grajewo
 10. Akademia Piłkarska Lider
 11. MŁKS Łomża II

 

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE

Najlepszy Zawodnik - Olaf Stankiewicz, MŁKS Łomża

Król Strzelców - Wojciech Jankowski, Wisła Płock

Najlepszy Bramkarz - Oliwier Baliczak, Wisła Płock

Młody Talent - Oliwia Szczęsna, Akademia Piłki Nożnej Łomża

 

WYRÓŻNIENIE FAIR PLAY

Legionovia Miejski Klub Sportowy

 
 
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy za udział! 
 
 
Organizator turnieju: Fundacja Wsparcia Rozwoju Sportu Turystyki i Rekreacji przy współpracy z MOSiR w Łomży.
Partner wydarzenia: Fundacja KGHM Polska Miedź.
 
zdjęcie przedstawiające dzieci - zawodników turnieju piłki nożnej
 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  24

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz