• stadion_1000px.jpg
  • slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg
  • hostel_1000px.jpg

na zdjęciu trener kadry Stępiński na murawie

Reprezentacja Polski do lat 20 rozpoczyna nowy sezon. Tym razem w drużynie prowadzonej przez trenera Miłosza Stępińskiego są piłkarze urodzeni w rocznikach 2003 i 2004. Polacy zagrają w towarzyskim turnieju Elite Round z Portugalią (8 września, godz. 17:00 w Łomży, transmisja TVP Sport) oraz Niemcami (11 września, godz. 16:15, Legnica).

 

– To dla nich doskonały sprawdzian z rówieśnikami. Kto, by nie chciał zagrać z wicemistrzami Europy czy silną w każdej kategorii wiekowej kadrą Niemiec – podkreśla selekcjoner.

 

49-letni szkoleniowiec prowadzi reprezentację U-20 już od ponad dwóch lat. Rolą jego zespołu jest m. in. sprawdzanie zawodników pod kątem przydatności do starszej kadry prowadzonej obecnie przez trenera Michała Probierza i rozpoczynającej eliminacje do mistrzostw Europy do lat 21. Dzięki występom w turnieju Elite Round (nazywanym wcześniej turniejem Ośmiu Narodów) czołowi piłkarze danego rocznika mogą rywalizować z rówieśnikami z Europy: Portugalii, Niemiec, Włoch, Czech, Norwegii, Rumunii czy Anglii. To dla nich dobra ścieżka, by przekonać trenera Probierza, by na kolejnym zgrupowaniu dostali powołanie do jego zespołu.

 

– Faktycznie jesteśmy zapleczem kadry do lat 21. Testujemy zawodników, którzy w kolejnej przerwie ligowej mogą dołączyć do starszej reprezentacji. Powołania konsultujemy z trenerem Probierzem – potwierdza Stępiński. – W obecnej kadrze część zawodników niedawno była na mistrzostwach Europy do lat 19. Są też starsi z rocznika 2003. Jest też kilka nowych twarzy, bo mamy kłopot z obsadą pozycji stopera i sprawdzamy piłkarzy także pod tym kątem. Szukamy ich nawet na trzecim poziomie rozgrywkowym.

 

W lipcu na młodzieżowym Euro byli powołani teraz przez trenera Stępińskiego m. in. Oliwier Zych, Antoni Kozubal, Mateusz Kowalczyk, Jordan Majchrzak, Iwo Kaczmarski czy Tomasz Pieńko. Nowe twarze reprezentacji to np. Bartosz Biedrzycki z Polonii Warszawa czy Bartłomiej Smolarczyk z holenderskiego drugoligowca FC Dordrecht. Po długim czasie powołanie dostał Kamil Sochan z rezerw Zagłębia Lubin, który ostatnio był w kadrze do lat 15.

 

Reprezentacja zebrała się w poniedziałek, ale pierwszy trening w pełnym składzie odbyła we wtorek. Pracowała wtedy nad atakiem, w środę nad obroną, a na czwartek były planowane stałe fragmenty. – Z kilkoma zawodnikami z rocznika 2003 już współpracowałem, ale z większością, zwłaszcza tych młodszych, dopiero się poznajemy. Jestem zadowolony z tych chłopaków, bo widać duży entuzjazm. Oni już dużo potrafią i mają chęć skonfrontować się z silnym rywalem – uważa trener Stępiński. – Powołujemy zawodników, którzy grają regularnie w klubach. Rozmawiam też z ich trenerami, by jak najwięcej się dowiedzieć – dodaje.

 

Pierwszy sprawdzian – w piątek z Portugalią z Łomżą. W drużynie przeciwnika jest 12 piłkarzy, którzy w lipcu zdobyli wicemistrzostwo Europy do lat 19. Kolejnym rywalem będą w poniedziałek w Legnicy Niemcy. – Gramy towarzysko, ale dla wszystkich reprezentacji uczestniczących w Elite Round to doskonała okazja do testowania zawodników. Takie mecze dają mnóstwo materiału do analizy – zaznacza trener Stępiński.

 
Źródło: Łączy nas Piłka

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  8

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  71

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz