Zawodnik wyrzuca "boule" na boisko trawiaste.

Boule to tradycyjna gra francuska z elementami zręcznościowymi, która dzięki swojej prostocie i dostępności zdobywa coraz większą popularność na całym świecie, nie inaczej jest w Łomży. Od 2019 roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży, cyklicznie organizuje turnieje, w których swoich sił spróbować może każdy.

III edycja Łomżyńskiego Turnieju Boule, która została przeprowadzona na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego „Moje boisko Orlik 2012” zgromadziła 16 zawodników, którzy rywalizowali w systemie grupowym.

Po zamknięciu zmagań w 4 rozlosowanych o 17:00 dywizjach, rozegrana została grupa finałowa, w której zagrali zawodnicy z największą ilością punktów.

organizator i zawodnik, mierzą odległość świnki od bouli
Do finałowej rywalizacji dotarli Galanek Marek, Galanek Artur, Żelechowski Michał oraz Walczyk Kamil, którzy zgodnie przyznali, że z roku na rok, coraz ciężej sięgać po wysokie miejsca, a wszystko za sprawą rosnącej rywalizacji i poziomu reprezentowanego przez zawodników.

Jeszcze w zmaganiach grupowych, na faworyta tegorocznych rozgrywek wyrósł zeszłoroczny wicemistrz, który pierwszy etap rywalizacji ukończył bez przegrania chociażby jednej gry. Należy podkreślić, że mowa tutaj o niezwykle mocnej grupie, w której zmierzył się chociażby z Dziekońskim Jackiem, wicemistrzem I edycji turnieju.

Swoją formę Galanek Artur potwierdził również w grupie finałowej. Tradycyjnie wykorzystywał on grę na krótkim dystansie, którą ubogacił w jakościowe wybicia. Wystarczy wspomnieć, że w decydującej o mistrzostwie grze, potrafił jednym wybiciem, zmienić wynik z niekorzystnego -kiedy to punkt miał zdobyć Marek Galanek- na zamknięcie partii. Po srebro sięgnął wspomniany mistrz z ubiegłorocznego turnieju, który na przełomie całych rozgrywek uległ tylko w meczu z synem (2:0). Trzecie miejsce zdobył Walczyk Kamil, który pokonał w grupie finałowej, debiutującego w tym sporcie Żelechowskiego Michała.

Na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal, natomiast trofea i nagrody rzeczowe w postaci karnetów OPEN na Park Wodny, trafiły do wszystkich zawodników, którzy wywalczyli awans do grupy finałowej.

Wszystkim obecnym dziękujemy za udział i już dziś zapraszamy do przyszłorocznych rozgrywek!

Dwie dziewczynki z medalami stoją na 1 miejscu podium.