• stadion_1000px.jpg
  • slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg
  • hostel_1000px.jpg

Zwycięstwem żołnierzy brytyjskich z batalionu NATO z Białej Piskiej zakończył się turniej piłkarski, rozegrany na Stadionie Miejskim w Łomży, z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Brytyjczycy pokonali w finale drużynę Miasta Łomża 4:1. Sportowej rywalizacji towarzyszyły liczne atrakcje.

W piłkarskiej rywalizacji, która rozpoczęła się tuż po odśpiewaniu hymnu państwowego przez łomżyńskiego żołnierza Tomasza Wiśniewskiego wzięły udział drużyny: Miasta Łomża, 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego oraz amerykańskich, brytyjskich, rumuńskich i chorwackich żołnierzy, którzy w ramach kontyngentu NATO stacjonują na co dzień w Białej Piskiej i przyjechali do Łomży na zaproszenie prezydenta miasta, aby wspólnie z mieszkańcami obchodzić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Mecze systemem "każdy z każdym" rozgrywane były 2 razy po 20 minut. Najlepsi okazali się Brytyjczycy, którzy w finale pokonali urzędników 4:1.

- W tych zawodach tak naprawdę nie ma wygranych – mówił podczas wręczenia pucharów prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, gratulując wszystkim gry w duchu fair play i dziękując zawodnikom oraz przybyłym na stadion mieszkańcom za wspólne świętowanie tego radosnego dnia.

 

Oprócz sportowej rywalizacji nie zabrakło innych atrakcji. Były dmuchańce dla najmłodszych zorganizowane przez MOSiR Łomża, a majówkowe specjały prosto z rusztu od JBB Bałdyga serwowali uczniowie łomżyńskiej "Wety". Uczestnikom rozdano ponadto kilkaset biało-czerwonych flag.

 

Tekst: Miasto Łomża

Foto: MOSiR Łomża

BILETY

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  40

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  34

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz