• stadion_1000px.jpg
  • slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg
  • hostel_1000px.jpg

Duże skupisko przedszkolaków zgromadzonych wokoło ogniska, na którym palona jest marzanna.

Mocne słońce, delikatny wiatr i bezchmurne niebo. Właśnie taka pogoda przywitała przedszkolaków i najmłodszych uczniów szkół podstawowych w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, z okazji którego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży zorganizował na bulwarach oficjalne powitanie tej pory roku.


Dzieci do dzisiejszego wydarzenia przygotowania rozpoczęły już kilka dni temu od wykonania tradycyjnej Marzanny. Zimę pożegnano głośnym i radosnym śpiewem, a w trakcie przerwy na chwilę oddechu, wspólnie rozwiązywano wiosenne zagadki! Po rozstrzygnięciu konkursu na najładniejszą Marzannę, w którym zwycięzcami okazali się ex aequo wszyscy uczestnicy, przygotowane kukły powędrowały do ogniska, co zgodnie z uwielbianą przez najmłodszych tradycją, ma ostatecznie przywołać wiosnę. 

Swoje stoiska edukacyjne w uroczystości powitania wiosny wystawiły również Nadleśnictwo Łomża, Grupa Ratownicza Nadzieja oraz Miejska Komenda Policji w Łomży. Dzieci chętnie skorzystały z przygotowanych atrakcji, wśród których znalazły się między innymi puzzle przyrodnicze, tablica magnetyczna, możliwość włączenia sygnałów dźwiękowych karetki i radiowozu, okazja do zapoznania się z wyposażeniem policjanta, ratownika i leśniczego, czy też szansa zwiedzenia "Portu Rzecznego MOSiR Łomża" oraz wykorzystywanego tam sprzętu do pływania.

Dzieci otrzymały od MOSiR Łomża specjalnie przygotowane na tę okazję pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy za obecność wszystkim zgromadzonym! Mamy nadzieję, że po takim pożegnaniu zimy, nadchodzące dni będą co najmniej tak słoneczne i ciepłe jak ten dzisiejszy! 


Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  0

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  0

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz