• stadion_1000px.jpg
  • slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg
  • hostel_1000px.jpg

Na zdjęciu widać dużą grupę zawodników w strojach sportowych, znajdujących się na hali sportowej.

Znamy już zwycięzców tegorocznej edycji HMLPN MOSiR Łomża 2021/22! Już przed sezonem, patrząc na skład tegorocznej obsady Halowej Miejskiej Ligi Piłki Nożnej MOSiR Łomża, można było podejrzewać że będzie on niezwykle zacięty.

 

Oprócz drużyn takich jak KS Biel Sonarol Jeziorko, UniGlass, Elmax Dachy Super Team, Kuguar czy też BTS Szymańscy, które w większości od lat stanowią o sile naszych rodzimych rozgrywek, do rywalizacji przystąpiła rewelacja obecnego sezonu tj. Kulturalni Łomża, ubiegłoroczni zwycięzcy II ligi tj. FC Osiem Wilki, mistrzowie poprzedniej edycji HMLPN – Wiźniacy, solidni reprezentanci II ligi w postaci zespołu 30Plus i debiutanci z Ratowo-Piotrowo.

Na przełomie czterech miesięcy, rozegranych zostało 45 spotkań składających się na 9 kolejek. Strzelono 216 bramek, które do siatki „wpakowało” 69 zawodników, spośród których najskuteczniejszy okazał się Michał Pardo (UniGlass), tym samym autor 17 trafień, sięgnął po tytuł Króla Strzelców.

Dużo mówi się o zawodnikach hurtowo zdobywających bramki, często pomijając fakt, że za ich sukcesami niejednokrotnie stoją ludzie od „czarnej roboty”. W sezonie 2021/22, tylko jednemu z graczy udało się osiągnąć dwucyfrową liczbę asyst. Oczywiście mowa o Laskowskim Sebastianie (Wiźniacy), który w ostatnim ligowym spotkaniu, przeskoczył dotychczasowego lidera tej klasyfikacji, zapewniając sobie przy tym tytuł najlepszego asystenta sezonu.

W porównaniu do dwóch wyżej wymienionych zawodników, po przeciwległej stronie boiska znajduje się Sławomir Dąbrowski (Elmax Dachy Super Team), który skutecznie dbał o to aby jak najmniejsza liczba uczestników HMLPN miała możliwość pojawienia się w statystykach związanych z bramkami. W związku z faktem, że regularnie wywiązywał się ze swoich obowiązków, został wybrany najlepszym bramkarzem rozgrywek. O tym, że jest to prawidłowy wybór ponownie potwierdzają statystyki: 9 rozegranych spotkań, 8 straconych bramek, 2 obronione karne.

Po wybrzmieniu ostatniego gwizdka sędziego, mimo że wielu kibiców i fanów naszych rozgrywek, zgodnie twierdziło, że ostateczna obsada podium była łatwa do przewidzenia, to jednak nawet najlepszemu wśród „typerów” zdarzało się pomylić. Nie umniejsza to jednak jego wiedzy o lidze i formie rywalizujących w niej zespołów, bo jak podważać 29 punktową zdobycz (na 45 możliwych)? Zwycięzca tegorocznej edycji „Typera” skrył się pod nickiem mateusz002233, jest to Mateusz Malinowski (UniGlass), którego zapraszamy do kontaktu w celu odebrania pamiątkowego trofeum i symbolicznego upominku!

Ostatnie z wyróżnień indywidualnych powędrowało do rąk Marcina Makowskiego (BTS Szymańscy), który swoją postawą na boisku zyskał miano najlepszego zawodnika HMLPN w sezonie 2021/22. Potwierdza to aż 4-krotna obecność w drużynie kolejki jak i druga pozycja w klasyfikacji strzelców.

Ostatecznie po swój pierwszy mistrzowski tytuł w tych rozgrywkach sięgnął zespół Elmax Dachy Super Team, tuż za ich plecami sklasyfikowała się drużyna BTS Szymańscy, a trzecie miejsce na podium zajęli reprezentanci KS Biel Sonarol Jeziorko.
Klasyfikacja końcowa:

1 Elmax Dachy Super Team 24p
2 BTS Szymańscy 22p
3 KS Biel Sonarol Jeziorko 19p
4 Uniglass 17p
5 Kulturalni Łomża 13p
6 Wiźniacy 10p
7 Ratowo-Piotrowo 7p
8 Kuguar 6p
9 FC Osiem Wilki 5p
10 30 Plus 2p


Przed nami krótka przerwa. Jeśli pogoda pozwoli to już w kwietniu wznowione zostaną rozgrywki Miejskiej Ligi Piłki Nożnej MOSiR Łomża, które rozgrywane są na Łomżyńskich Orlikach.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  8

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  64

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz