• stadion_1000px.jpg
  • slider3.jpg
  • slider2.jpg
  • slider1.jpg
  • parkwodny_1000px.jpg
  • lodowisko_1000px.jpg
  • hostel_1000px.jpg

Grupowe zdjęcie wszystkich uczestników.

Z kompletem zwycięstw, awans do III etapu Młodzieżowych Mistrzostw Polsku U-15 w Futsalu Kobiet, wywalczyły dziewczęta z Warszawskiej Akademii Piłkarskiej „Diamonds Academy”. 

Pierwszy gwizdek sędziego, rozpoczynający sobotni turniej wybrzmiał o godzinie 12:00. Na przełomie całych rozgrywek, na boisko wybiegły dziewczęta reprezentujące Łomżę (MOSiR Łomża), Białystok (AP Ekosport Białystok), Warszawę (AP Diamonds Academy) oraz Grójec i region radomski (FC Mundialito). W ciągu tych kilku godzin zgromadzeni na hali im. Olimpijczyków Polskich kibice, mogli podziwiać efektowną grę dziewcząt, urodzonych w latach 2007-09. Na trybunach licznie zgromadzili się nie tylko fani z Łomży, ale i kibice klubów przyjezdnych, którzy za wyśmienitą postawę zawodniczek, systematycznie odwdzięczali się żywiołowym dopingiem. 

Mimo chłodów panujących na zewnątrz, na parkiecie bywało naprawdę gorąco. Prowadząca rozgrywki trójka sędziowska, pod przewodnictwem znanej z ekstraklasowych boisk Pani Moniki Chudzinowicz, idealnie poradziła sobie z nagromadzonymi emocjami. Brak dyskusji i pewność w podejmowanych decyzjach pozwoliły na utrzymanie wysokiego poziomu piłkarskiego.

Na boisku niepodważalny prym wiódł Mistrz Polski z sezonu 2020/21 w kat. U13, czyli Diamonds Academy, które w dotychczasowo rozegranych dwóch turniejach eliminacyjnych nie straciły jeszcze żadnej bramki. Wyśmienita postawa zaowocowała awansem z pierwszego miejsca, z kompletem zwycięstw. Drugą pozycję zajęła mieszanka zawodniczek z Grójca i regionu radomskiego, prowadzona przez duet trenerski, Marcina Skoniecznego (FCM) oraz Marcina Brodeckiego (Sportowa Czwórka Radom) czyli FC Mundialito, które zwyciężyły w dwóch z trzech spotkań. Ostatnie miejsce premiowane awansem, po zaciętym "siostrzanym" pojedynku zespołów z województwa Podlaskiego, zajął Ekosport Białystok.

Mimo braków kadrowych, oraz posiadania najmłodszego zespołu w stawce, dziewczęta reprezentujące MOSiR Łomża mają powód do dumy. Bez nominalnego bramkarza, z 7 dziewczętami na kwarantannie oraz grając z zawodniczkami starszymi od siebie, były w stanie postawić ciężkie warunki rywalkom. 

Dziękujemy wszystkim zespołom za możliwość uczciwej, sportowej rywalizacji, która obfitowała w ogrom nowych doświadczeń. Wszystkim rodzicom i kibicom, którzy zadbali o wyśmienitą atmosferę w czasie tego piłkarskiego "święta", oraz dziewczętom za wspaniałą postawę na boisku. Podziękowania również kierujemy do grupy ratowniczej Nadzieja za zapewnienie profesjonalnej pomocy medycznej i Jakuba Sadowskiego odpowiedzialnego za oprawę fotograficzną. 

Nagrania z wybranych spotkań i więcej zdjęć będą dostępne na fanpage drużyny dziewcząt MOSiR Łomża: https://www.facebook.com/DruzynadziewczatMosirLomza


Skład drużyny MOSiR Łomża: Chrzanowska Natalia, Rutkowska Gabriela, Konert Wiktoria, Lubak Oliwia, Popkowska Anna, Emilia Sitkowska, Tarnacka Aleksandra, Ciszewska Dominika, Sulewska Maja oraz Klimaszewska Amelia.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PŁYWALNIA


ILOŚĆ OSÓB:  50

PARK WODNY

ILOŚĆ OSÓB:  116

NASZE LIGI

Zapisz

Zapisz