Zdjęcie przedstawiające grupę mężczyzn - zawodników na murawie stadionu

Narodowe Święto Niepodległości jest upamiętnieniem 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska po 123 latach niewoli odrodziła się jako niepodległy kraj. Z tej okazji na murawie Stadionu Miejskiego w Łomży rozegrane zostało towarzyskie spotkanie, w którym po przeciwnych stronach boiska stanęli reprezentanci Miasta Łomża oraz żołnierze 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego.

Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmiał o godzinie 14:00. Od pierwszych minut widać było, że choć poza boiskiem przedstawiciele obu zespołów darzą się dużą sympatią, to na murawie nie zamierzają odpuszczać. Początek spotkania to wyrównana walka, zgromadzeni widzowie mieli okazję podziwiać mnóstwo składnych akcji wyprowadzanych przez obie ze stron.

Po blisko 15 minutach pada pierwsza bramka! Po prostopadłym podaniu Andrzeja Modzelewskiego ze środka pola do ustawionego szeroko na skrzydle Prosińskiego Zbigniewa, rozpoczyna się kilkudziesięciosekundowa wymiana podań w obrębie pola karnego przeciwników. Do piłki ponownie dochodzi Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży, który szybkim obrotem z piłką wywalczył pozycję do strzału, który broni bramkarz. Do wyplutej piłki dobiega Bączek Marcin, który z najbliższej odległości umieścił ją w bramce.

Kolejne kilka minut to dalsza, jednak nieskuteczna ofensywa zawodników Miasta Łomża. Zarówno obserwatorzy jak i rywale zespołu w błękitnych trykotach dostrzegli, że z racji na wąską kadrę kwestią czasu jest zdobycie boiskowej przewagi przez podopiecznych Bogdańskiego Kamila, który dziś na ramieniu przywdziewał opaskę kapitana drużyny 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego.

Tak też było, mimo wyrównanej ilości ataków to żołnierze okazują się skuteczniejsi i do szatni schodzą ze znaczną przewagą bramkową.

W przerwie przeprowadzono konkursy dla co odważniejszych widzów, którzy za swoje poczynania nagrodzeni zostali gadżetami od MOSiR Łomża oraz bezpłatnymi wejściówkami do Parku Wodnego przy ulicy Wyszyńskiego!

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił i trójka sędziowska zakończyła spotkanie przy pewnym prowadzeniu zespołu w niebiesko-czarnych trykotach.

Na koniec doszło do symbolicznej wymiany pamiątkowych pucharów, oraz udekorowano wszystkich zawodników medalami. W krótkich żołnierskich słowach wydarzenie podsumowali Dyrektor MOSiR Łomża oraz ppłk Krzystof Rabek- Zastępca Dowódcy 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, którzy podziękowali wszystkim kibicom oraz zawodnikom za obecność i wspólne świętowanie dnia, tak ważnego dla wszystkich Polaków.

Warto również wspomnieć, że w trakcie spotkania prowadzona była zbiórka na rzecz Juli Kierzkowskiej- 1,5 rocznej dziewczynki, która wymaga operacji serca.